OnePlus Nord N200 64 GB
$180.00
Out Of Stock
smartphone
6.49"
Screen Size
memory
4 GB
RAM
save
64 GB
Storage
battery_horiz_075
5000
Battery (mAH)
Condition: Open Box
The phone has minimal to no signs of wear and tear. It has been carefully inspected and tested to ensure full functionality.
The phone has minimal to no signs of wear and tear. It has been carefully inspected and tested to ensure full functionality.
What's Included in the Box:
power
Charger
15W
Sim Ejector
cable
Cable
Usb To Type C
Free shipping from Mississauga, ON
90+ Point Inspection
Secure payment
Unlocked Carrier Compatibility
Description
| Launch | June 2021 |
| Screen Size | 6.49″, IPS LCD, 90Hz |
| Resolution | 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~405 ppi density) |
| OS | Android 11, OxygenOS 11 |
| Chipset | Qualcomm SM4350 Snapdragon 480 5G (8 nm) |
| CPU | Octa-core (2×2.0 GHz Kryo 460 & 6×1.8 GHz Kryo 460) |
| GPU | Adreno 619 |
| RAM | 4GB |
| Back Camera (Triple) |
13 MP, f/2.2, (wide), PDAF |
| 2 MP, f/2.4, (macro) | |
| 2 MP, f/2.4, (depth) | |
| Â | LED flash, auto-HDR, panorama |
| Front Camera | 16 MP, f/2.1 |
| Sound | Loudspeaker (Stereo Speakers) |
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer |
| Battery | Li-Po 5000 mAh, non-removable |
| Charging | 18W wired |
Additional information
| Brand | OnePlus |
|---|---|
| Condition | Open Box |
| Sim | Single Sim |
| Colour | Blue Quantum |
| Storage | 64 GB |
| Warranty | 1 Year |
| Battery | 5000 |
| Camera | 13 MP |
| Expansion | Yes |
| Freedom Compatible | Yes |
| Included | 15W Charger, Sim Eject Tool, USB to Type C Cable |
| Network | 5G |
| Ram | 4 GB |
| Screen Size | 6.49" |
| Title | Nord N200 |


